Anodownia.net

Mawo Technology > Anodownia.net

Anodowanie i elektrobarwienie Aluminium

Dlaczego warto nas wybrać ?

Nasza w pełni zautomatyzowana linia do anodowania powstała w odpowiedzi na zapotrzebowanie naszych klientów do wykonywania powłok na detalach wysoce skomplikowanych i tolerowanych. W Polsce jest wiele Firm, które wykonują anodowanie dekoracyjne, natomiast nasza Firma zwraca szczególną uwagę na zachowanie oczekiwanych norm w  otworach tolerowanych . W połączeniu z naszym laboratorium chemicznym, w którym wykonujemy analizy parametrów kąpieli, jesteśmy w stanie zagwarantować powtarzalność procesu anodowania naturalnego (C0), barwienia chemicznego oraz elektrobarwienia na czarno (C35).

Czym jest anodowanie aluminium ?

Anodowanie polega na uszlachetnieniu i zabezpieczeniu powierzchni aluminium za pomocą elektrolitycznego wytworzenia warstwy tlenku glinu. Proces ten służy głównie w celach ochrony antykorozyjnej, mechanicznej jak i dekoracyjnego wykończenia powierzchni detali.


Proces anodowania składa się z następujących etapów: odtłuszczania, trawienia, rozjaśniania, anodowania, opcjonalnego barwienia oraz uszczelniania dwustopniowego na zimno i gorąco.

Do kogo kierujemy naszą ofertę anodowania ?

Specjalizujemy się w produkcji mało i wieloseryjnej. Dzięki projektowaniu i wykonywaniu własnego oprzyrządowania, mamy możliwość anodowania małych i średnich detali bez pozostawiania widocznych śladów na powierzchni detalu po zawieszce.

Współpracujemy z firmami z branży : maszynowej, samochodowej, lotniczej, spożywczej i medycznej.

Standardowo wykonujemy powłokę anodową o grubości 15 µm, którą kontrolują nasi technolodzy.

Linia przeznaczona jest do anodowania profili oraz detali aluminiowych o maksymalnych wymiarach 210×110 cm.

Ceny i Terminy wykonania usługi.

Ceny ustalamy na podstawie zapytań mailowych otrzymanych od klientów oraz na postawie cennika przygotowanego indywidualnie dla klienta.

Termin realizacji w zależności od obłożenia produkcji wynosi 2-7 dni.

Zapytania proszę kierować na adres
anodownia@anodownia.net

tel. +48 790 722 900

Przekonaj się o naszej niezawodności i standardzie wykonania

Stawiamy na ultranowoczesne technologie – działamy na wysokiej klasy sprzętach, dostępnych w naszym sprofilowanym parku maszynowym.